Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Saudi Aramco zebrało 6 miliardów USD poprzez islamskie ‘’obligacje’’

e-petrol.pl
2021-06-21 / 09:35
Saudi Aramco zebrało 6 miliardów USD poprzez islamskie ‘’obligacje’’

Saudi Aramco, największa na świecie firma naftowa pod względem rezerw i wydobycia, wyemitowała islamskie certyfikaty inwestycyjne sukuk. Z ich zakupu przez międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych firma pozyskano 6 miliardów USD, podała spółka.

Emisja instrumentów składa się z trzech transz z terminami zapadalności w 2024, 2026 i 2031 roku. Spółka nie wskazuje, na jakie projekty przeznaczy zdobyte środki, zaznaczając jedynie, że zostaną skierowane na ogólne cele korporacyjne. Popyt na papiery wartościowe okazał się 20-krotnie wyższy niż podaż. Według szefa firmy, Amina Nassera, oznacza to, że środowisko inwestycyjne jest pewne długofalowego popytu na produkty firmy.

Sukuk jest islamskim odpowiednikiem obligacji powszechnych na rynkach finansowych. W przeciwieństwie do tradycyjnych instrumentów dłużnych, rentowność sukuk jest powiązana z udziałem kapitałowym w określonym projekcie lub aktywach materialnych.
Słowa kluczowe: obligacje, Saudi Aramco

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.