Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Planowane jest utworzenie giełdy wodoru w Holandii

e-petrol.pl
2021-06-17 / 13:36
Planowane jest utworzenie giełdy wodoru w Holandii

W Holandii pojawił się pomysł stworzenia giełdy wodoru. W kraju znajduje się jeden z głównych hubów handlu gazem ziemnym na świecie. Projekt, choć wciąż jest rozważany, to został już nazwany HyXchange.

Gasunie – państwowa spółka gazowa – poinformowała o niektórych wynikach badania, które zlecił były dyrektor holenderskiej giełdy energii Bert den Ouden. Zgodnie z wnioskami eksperta, praktyczna organizacja giełdy wodoru wymaga certyfikacji, stworzenia rynku spot (na samym początku symulacji), wskaźnika cen, mechanizmów bilansowania fizycznych wolumenów i magazynowania wodoru.

Gasunie, zauważa agencja informacyjna Finmarket, wraz z innymi autorami inicjatywy, w tym administracją portów i uczestnikami rynku, uważa, że giełda H2, po energii elektrycznej i gazie, może służyć jako katalizator rozwoju neutralnego dla rynku wodoru.
Słowa kluczowe: Gasunie, giełda wodoru, Holandia

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.