Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

OPEC znacząco zwiększył wydobycie ropy w maju

e-petrol.pl
2021-06-11 / 09:54
OPEC znacząco zwiększył wydobycie ropy w maju

Produkcja surowca wzrosła głównie w Arabii Saudyjskiej, Wenezueli i Iranie, a spadła w Nigerii i Angoli.

W związku z realizacją planu luzowania limitów wydobycia produkcja ropy wzrosła w maju 2021 r. o 390 tys. baryłek dziennie - do 25,46 mln. Jednocześnie organizacja wywiązała się z umowy OPEC+ na poziomie bliskim kwietnia.

W miesięcznym raporcie OPEC podano, że całkowita produkcja ropy naftowej w 13 krajach OPEC wyniosła średnio 25,46 mln baryłek dziennie w maju 2021 r., czyli o 0,39 mln baryłek dziennie więcej niż w poprzednim miesiącu. Produkcja wzrosła głównie w Arabii Saudyjskiej, Wenezueli i Iranie, podczas gdy spadła głównie w Nigerii i Angoli.

Produkcja ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej, która w maju rozpoczęła stopniowe wycofywanie się z dodatkowej dobrowolnej redukcji wydobycia, wzrosła o 345 tys. baryłek dziennie w porównaniu z kwietniem. W Wenezueli produkcja ropy wzrosła o 45 tys. baryłek dziennie a w Iranie o 42 tys. W tym samym czasie w Nigerii wolumen spadł o 72 tys. baryłek dziennie, a w Angoli o 60 tys.
Słowa kluczowe: OPEC+, wydobycie ropy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.