Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Spółka Trafigura uzyskała rekordowy zysk w pierwszym półroczu w 2021 r.

e-petrol.pl
2021-06-11 / 09:27
Spółka Trafigura uzyskała rekordowy zysk w pierwszym półroczu w 2021 r.

Globalny handlarz surowcami - spółka Trafigura poinformowała w czwartek, że odnotowała najwyższy w historii zysk netto za pierwsze półrocze, stało się to w dużej mierze dzięki ożywieniu gospodarczemu.

Zysk netto genewskiego tradera wzrósł do 2,1 miliarda USD za okres kończący się 31 marca, z 500 milionów w poprzednim roku. Rok obrotowy firmy kończy się 30 września.

Przychody spółki wzrosły o 19 proc. do 98 miliardów USD, podczas gdy podstawowe przychody wyniosły 3,7 miliarda USD, czyli o ponad 50 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk brutto wzrósł podobnie do 4,3 mld USD z 2,8 mld USD, przy czym 65 proc. całości przypadło na pion handlu ropą, a pozostałą część na pionie metali i minerałów.
Agencja Reutera zauważyła, że nowy dział energetyki i odnawialnych źródeł energii, który ma stać się trzecim filarem firmy, odnotował „małą stratę” w pierwszym półroczu, ale Trafigura spodziewa się całorocznego zysku.

Dyrektor generalny Jeremy Weir powiedział, że choć Trafigura nie spodziewa się powtórzenia wyników z pierwszego półrocza w drugiej połowie tego roku finansowego, to jednak liczy na bardzo dobre wyniki za cały rok i spółka z optymizmem patrzy na 2022 r.
Słowa kluczowe: Trafigura, wyniki finansowe

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.