Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Saudi Aramco podniesie ceny w Stanach Zjednoczonych

e-petrol.pl
2021-05-06 / 09:39
Saudi Aramco podniesie ceny w Stanach Zjednoczonych

Arabia Saudyjska podniesie ceny ropy dla amerykańskich nabywców w czerwcu, jednocześnie obniżając je dla innych regionów, ogłosił państwowy koncern Saudi Aramco.

Dla klientów amerykańskich cena ropy saudyjskiej wszystkich marek wzrośnie od przyszłego miesiąca o 0,2 USD za baryłkę. Tymczasem dla odbiorców z krajów północno-zachodniej Europy spadnie o 0,5-08 USD za baryłkę, a z Morza Śródziemnego o 0,25-0,45 USD za baryłkę.

Najbardziej znaczący spadek cen dla kupców z Azji dotyczy ropy ciężkiej - o 0,3 USD za baryłkę. W rezultacie będzie kosztować o 0,5 USD za baryłkę więcej, niż cena koszyka ropy z Omanu i Dubaju. Koszt pozostałych gatunków spadnie o 0,1-0,2 USD za baryłkę.

To pierwsza obniżka cen ropy od grudnia i pokazuje potencjalne osłabienie rynku surowca w Azji spowodowane załamaniem popytu w Indiach, które są trzecim na świecie importerem ropy.
Słowa kluczowe: cena ropy, Saudi Aramco

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.