Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Honda zaprzestanie produkcji silników spalinowych

e-petrol.pl
2021-05-06 / 09:33
Honda zaprzestanie produkcji silników spalinowych

Kilka koncernów motoryzacyjnych zapowiedziało, że w przyszłości przestanie produkować samochody z silnikami wysokoprężnymi. Toshihiro Mibe, nowy szef Hondy ogłosił jeszcze odważniejszy krok - odejście japońskiej marki od produkcji samochodów z silnikami spalinowymi w 2040 roku.

Honda zamierza przestać produkować nowe samochody z silnikami spalinowymi od 2040 roku. Toshihiro Mibe, nowy szef Hondy postawił sobie za cel przejść we wszystkich modelach na napęd w pełni elektryczny - czy to połączone z akumulatorami czy też z ogniwami paliwowymi – czytamy w serwisie moto.rp.pl.

Do 2030 roku 40 procent sprzedaży Hondy na ważnych rynkach mają stanowić samochody elektryczne, a do 2035 roku ich udział w całkowitej sprzedaży powinien wynosić już 80 procent. Plan kończy się w 2040 roku 100 procentową sprzedażą aut z napędem elektrycznym. Strategia ma doprowadzić do tego, że dekadę później Honda ma stać się firmą w pełni neutralną pod względem emisji CO2.

Szef Hondy wierzy, że przełom będą stanowić baterie półprzewodnikowe i to właśnie baterie są kluczem do sukcesu aut elektrycznych.
Słowa kluczowe: Honda, silniki spalinowe

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.