Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Amerykańska branża oil&gas dostanie mniej pieniędzy

e-petrol.pl
2021-04-12 / 09:51
Amerykańska branża oil&gas dostanie mniej pieniędzy

Opublikowany plan prezydenta Bidena w sprawie infrastruktury proponuje wyeliminować preferencje podatkowe dla paliw kopalnych i zapewnić, aby branża zapłaciła za zanieczyszczanie środowiskowe.

Dwubilionowy plan infrastrukturalny i podatkowy prezydenta USA Joe Biden ma za zadanie wyeliminować preferencje podatkowe i ukryte subsydia dla branży paliw kopalnych. Umożliwi to zwiększenie rządowych wpływów o ok. 35 mld USD nad następnym dziesięcioleciu – wynika z planów Departamentu Skarbu.

W raporcie na temat planu podatkowego Departament Skarbu stwierdził, że główny wpływ pakiet miałby na zyski spółek naftowych i gazowych. Badania sugerują niewielki wpływ na ceny benzyny lub energii dla konsumentów w USA i niewielki wpływ na bezpieczeństwo energetyczne.

Departament Skarbu podkreślił, że preferencje podatkowe dla producentów ropy, gazu i węgla podważają walkę ze zmianami klimatycznymi.
Badanie opublikowane w Proceedings of the National Academy of Sciences wykazało, że EQT Corporation, Exxon, BP, Chesapeake Energy i Chevron były głównymi beneficjentami ukrytych dotacji w 2018 roku.

Plan prezydencki skomentowało American Petroleum Institute (API). Zdaniem tej organizacji kierunkowanie nowych podatków na określone branże osłabiłoby tylko ożywienie gospodarcze kraju i zagroziłoby dobrze płatnym miejscom pracy, w tym związkowym. API podkreśliło, ze branża nie jest objęta żadnym specjalnym traktowaniem podatkowym.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.