Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Na stacjach Total w Niemczech otwarto dwie nowe stacje wodoru

e-petrol.pl
2021-04-08 / 09:48
Na stacjach Total w Niemczech otwarto dwie nowe stacje wodoru

Właściciele samochodów wodorowych mogą teraz tankować w dwóch kolejnych regionach Niemiec po uruchomieniu nowych punktów tankowania wodoru na stacjach Total w Neuruppin i Saarbrücken.

Całkowita liczba stacji tankowania wodoru dostępnych w Niemczech osiągnęła liczbę 92.

Partnerami odpowiedzialnymi za uruchomienie dwóch nowych stacji H2 są TOTAL, Air Liquide, Linde i H2 MOBILITY.

Stacja w Saarbrücken pozwala na tankowanie wodoru do samochodów pod ciśnieniem 700 barów i można ją łatwo rozszerzyć o technologię 350 barów do tankowania pojazdów użytkowych, takich jak autobusy. Stacja w tej miejscowości pozwoli na zlikwidowanie luki pomiędzy punktami tankowania wodoru w regionie Ren-Ruhr, Frankfurcie i Stuttgarcie. Za wdrożenie techniczne odpowiedzialny był tutaj Air Liquide, producent systemów i gazów.

Stacja w Neuruppin została zbudowana przez TOTAL i będzie obsługiwana przez joint venture H2 MOBILITY. Stacja paliw jest wyposażona w technologię kompresorową Linde, a wodór sprzedawany jest w kilogramach. Stacja jest ważnym łącznikiem dla podróży między Hamburgiem a Berlinem.

Obie stacje H2 zostały sfinansowane przez Federalne Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Cyfrowej (BMVI) w ramach Narodowego Programu Innowacji.

Obecnie pojazdy napędzane wodorem można tankować na 24 stacjach sieci TOTAL w Niemczech. We Fryburgu budowana jest obecnie kolejna stacja tankowania wodoru.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.