Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Arabia Saudyjska podnosi ceny ropy w Azji

e-petrol.pl
2021-04-06 / 09:29
Arabia Saudyjska podnosi ceny ropy w Azji

Arabia Saudyjska podniesie w maju ceny ropy o 0,2-0,5 USD za baryłkę dla kupców z Azji, podało państwowe przedsiębiorstwo Saudi Aramco. Odbiorcy saudyjskiej ropy z Europy i Stanów Zjednoczonych również muszą liczyć się z korektą cenową.

Koszt głównego gatunku ropy dostarczanej do Azji - Arab Light - wzrośnie o 0,4 USD za baryłkę. W rezultacie będzie kosztować 1,8 USD za baryłkę więcej niż ropa z Omanu i Dubaju.

W Europie Północno-Zachodniej dostawy większości gatunków saudyjskiej ropy pozostaną niezmienione, a typ Arab Light dla regionu spadnie o 0,2 do 2,40 USD. Cena większości gatunków w Stanach Zjednoczonych zostanie obniżona o 0,1 centa, ale lekka ropa ponownie stanie się wyjątkiem: Arab Extra Light wzrośnie o 0,1 USD za baryłkę.

Decyzja o podniesieniu cen dla Azji zapadła po tym, jak kraje OPEC + zgodziły się w kwietniu na powrót do stopniowego łagodzenia ograniczeń wydobycia ropy i zwiększania wydobycia w okresie maj-lipiec. Według obserwatorów wzrost cen odzwierciedla „zaufanie królestwa do ożywienia gospodarki” w regionie azjatyckim.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.