Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Sytuacja w Kanale Sueskim może tymczasowo wpłynąć na ceny ropy

e-petrol.pl
2021-03-24 / 13:28
Sytuacja w Kanale Sueskim może tymczasowo wpłynąć na ceny ropy

Kontenerowiec Ever Given w drodze z Chin do Rotterdamu osiadł na mieliźnie w Kanale Sueskim, podała agencja Bloomberg. Według różnych szacunków z tego powodu zablokowany został ruch od 100 do 150 statków.

Zablokowanie Kanału Sueskiego nie spowoduje jednak dużego kryzysu na rynku ropy, ale może mieć wpływ na rynek paliw gotowych.

Evergreen Line, czarterujący kontenerowce z Tajwanu, powiedział, że statek zboczył z trasy z powodu silnych wiatrów. Operator statku Bernhard Schulte Shipmanagement wyjaśnił, że nie ma zagrożenia dla załogi, osób poszkodowanych ani zanieczyszczenia środowiska.

Przez Kanał Sueski przepływa około 12 proc. światowego handlu i nawet krótkotrwałe zakłócenie dostaw będzie oddziaływało na światową gospodarkę i rynek ropy. Sprowadzenie kontenerowca z mielizny zajmie minimum dwa dni, co może doprowadzić do globalnych zakłóceń w dostawach energii.
Słowa kluczowe: blokada, Kanał Sueski

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.