Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Fitch podniósł prognozę cen ropy na najbliższe dwa lata

e-petrol.pl
2021-03-19 / 09:44
Fitch podniósł prognozę cen ropy na najbliższe dwa lata

Według Fitch Ratings, w scenariuszu bazowym ropa Brent w 2021 roku będzie kosztować średnio 58 USD za baryłkę, to o 13 USD więcej w porównaniu z prognozą na poziomie 45 USD, opublikowaną w grudniowym raporcie.

Międzynarodowa agencja ratingowa Fitch Ratings podwyższyła szacunek kosztów ropy w ciągu najbliższych dwóch lat. Odzwierciedla to silniejszy niż wcześniej przewidywano wzrost popytu i politykę OPEC + wspierającą rynek. Zgodnie z oczekiwaniami w scenariuszu bazowym średnia cena ropy Brent będzie wynosić 58 USD za baryłkę w 2021 r., podczas gdy grudniowe analizy wskazywały na 45 USD za baryłkę. W przypadku WTI szacunek został podniesiony do 55 USD za baryłkę z 42 USD.

Znacząca poprawa prognozy wynika również z ożywienia gospodarczego w drugiej połowie 2020 r. oraz znacznie mniejszego wpływu nowych obostrzeń i innych środków restrykcyjnych związanych z epidemią COVID-19.
 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.