Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Zysk Petrobrasu spadł o 82 proc.

e-petrol.pl
2021-02-26 / 09:40
Zysk Petrobrasu spadł o 82 proc.

Na koniec 2020 roku brazylijski państwowy koncern naftowo-gazowy Petrobras osiągnął zysk netto w wysokości 7,1 miliarda reali (około 1,3 miliarda USD) - o 82 proc. mniej niż zysk firmy w 2019 roku, podało biuro prasowe firmy. Spółka tłumaczy redukcję przychodów spadkiem ceny ropy Brent o 35 proc.

Tak znaczący spadek przychodów spółka tłumaczy przede wszystkim spadkiem ceny ropy Brent o 35 proc., kursu waluty krajowej o 31 proc., a także znacznym obniżeniem wolumenu wpływów ze sprzedaży spółek zależnych. Zadłużenie netto spółki na koniec roku spadło do 63,1 mld USD (o 15,7 mld USD) - poinformował w liście do akcjonariuszy zdymisjonowany już prezes Petrobras Robert Castello Branca. Ponadto, według niego, w 2020 roku firmie udało się zwiększyć wydobycie węglowodorów, osiągając rekordowy poziom 2,84 mln baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie.

W 2019 r. Petrobras wygenerował około 9,2 mld USD zysku netto, którego część powstała w wyniku sprzedaży na dużą skalę aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością.

W Brazylii ceny paliw wzrosły o około 30 proc. od początku roku, co doprowadziło do sprzeciwu kierowców ciężarówek, którzy grozili strajkiem.
Słowa kluczowe: Petrobras, wyniki finansowe

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.