Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Chiny przyspieszają transformację w stronę zielonej gospodarki

e-petrol.pl
2021-02-26 / 09:35
Chiny przyspieszają transformację w stronę zielonej gospodarki

Rada Państwowa Chińskiej Republiki Ludowej ogłosiła, że rząd kraju planuje zmianę struktury przemysłu i zużycia energii. Chiny chcą też o jedną czwartą zwiększyć udział paliw niekopalnych.

Chińskie władze dążą do pogłębienia reform środowiskowych w krajowym sektorze produkcyjnym i konsumenckim w ramach planów maksymalnego ograniczenia emisji dwutlenku węgla do 2030 roku i neutralności w emisji dwutlenku węgla do 2060 roku.

W dokumencie opublikowanym w tym tygodniu przez Radę Stanu ChRL, głównym priorytetem ekologicznej reformy powinien być sektor przemysłowy, w tym petrochemia, sektory metali, materiały budowlane, tekstylia, papier i skóra.

Władze wzywają firmy do podjęcia działań na rzecz zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii oraz zwiększenia ponownego wykorzystania i recyklingu „zasobów stałych”, w tym makulatury, plastiku, opon, metali i szkła. Planuje się, że do 2030 r. udział paliw niekopalnych w zużyciu energii pierwotnej w Chinach wzrośnie do około 25 proc.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.