Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rośnie przemyt paliwa do Indii

e-petrol.pl
2021-02-23 / 09:44
Rośnie przemyt paliwa do Indii

Wysokie ceny gazu i oleju napędowego w Indiach skłaniają do przemytu paliw.

Ceny paliw na stacjach w Indiach są tak wysokie, że część benzyny i oleju napędowego eksportowanych do sąsiednich krajów jest przemycana z powrotem przez nieszczelne granice lądowe.

Po gwałtownym wzroście cen paliwa w Indiach rośnie skala kontrabandy tego towaru. Według danych GlobalPetrolPrices.com, ceny benzyny przekroczyły w kilku regionach tego drugiego pod względem ludności kraju na świecie poziom 100 rupii za litr (ponad 5,12 zł/l) i są najwyższe w całej Azji Południowej.

Wpływ na wysokie ceny paliw ma ostatni rajd na rynku ropy, której notowania wzrosły do najwyższych poziomów od ponad roku. Na to nakładają się bardzo wysokie stawki podatkowe. Szacuje się, że w cenie paliwa sprzedawanego w Indiach blisko 60 proc. stanowią właśnie podatki. Przemycane paliwo jest coraz częściej sprzedawane wzdłuż przygranicznych dróg prosto z kanistrów.

W zeszłym tygodniu w Nepalu przetrzymywano dużą ciężarówkę naftową załadowaną 1360 litrami (359 galonów) oleju napędowego, który był przemycany do Indii, podała policja w oświadczeniu.
Słowa kluczowe: ceny paliw, Indie

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.