Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Klaipedos Nafta przygotowuje się na trudny rok

e-petrol.pl
2021-02-02 / 13:55
Klaipedos Nafta przygotowuje się na trudny rok

Po utracie białoruskiego kontraktu operator terminali naftowych na Litwie nie spodziewa się niczego dobrego w 2021 roku. Konieczne będzie wprowadzenie optymalizacji, aby pokryć potencjalne straty przychodów.

W grudniu 2020 roku Białoruska Kompania Naftowa (BOC) podjęła decyzję o czasowym wstrzymaniu tranzytu towarów przez Kłajpedę. W styczniu BOC eksportował tylko niewielkie ilości ropy przez Litwę w ramach starych umów, ale w lutym i później nie zamierza tego robić, sądząc po ogłoszonych przetargach.

Darius Shilenskis, prezes Klaipedos Nafta, operatora litewskiego terminalu LNG i terminali naftowych zdaje sobie sprawę, że ten rok będzie bardzo trudny, bowiem operator nie może już liczyć na stabilny przepływ białoruskich produktów naftowych. To nieuchronnie stworzy dodatkową presję na produktywność i procesy optymalizacji operacji, aby zrekompensować potencjalne straty. Firma będzie musiała przekształcić swoją działalność szybciej niż pierwotnie planowano.

W 2020 roku Klaipedos Nafta uzyskała 80,467 mln euro skonsolidowanych przychodów - o 22,9 proc. mniej niż w 2019 roku. Przychody samego Klaipedos Nafta spadły o 25,6 proc. - do 77,474 mln euro.
Słowa kluczowe: Klaipedos Nafta

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.