Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Saudi Aramco ujawni emisje

e-petrol.pl
2021-01-22 / 09:34
Saudi Aramco ujawni emisje

Ślad węglowy największego koncernu naftowego na świecie może wzrosnąć o 55 milionów ton metrycznych dwutlenku węgla w jego rocznym bilansie, jeśli w zostaną uwzględnione emisje generowane przez wiele rafinerii i zakładów petrochemicznych – podał serwis w BiznesAlert.pl.

Brak raportowania emisji z wielu rafinerii i zakładów wynika z faktu, że Saudi Aramco decyduje się jedynie na przekazywanie danych z obiektów, których jest w całości właścicielem, i to tylko wyłącznie tych znajdujących się w kraju, a tymczasem wiele z rafinerii to spółki joint venture lub zlokalizowane za granicą.

Koncern oświadczył, że stosuje akceptowane na świecie wytyczne do raportowania danych i ma "jasną i przemyślaną ścieżkę do zwiększenia zakresu i szczegółów tych danych". W tym roku ujawni jednak bezpośrednie i pośrednie emisje gazów cieplarnianych za 2020 rok z działalności będącej w całości własnością w Arabii Saudyjskiej i za granicą, pod warunkiem weryfikacji przez stronę trzecią.
Słowa kluczowe: Saudi Aramco

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.