Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Iran gotowy przywrócić wydobycie ropy w ciągu 24 godzin

e-petrol.pl
2021-01-19 / 09:41
Iran gotowy przywrócić wydobycie ropy w ciągu 24 godzin

Dyrektor zarządzających National Iranian Southern Oil Company poinformował, że kraj jest gotów na zniesienie sankcji i w ciągu 24 godzin jest w stanie przywrócić większość wydobycia ropy do poziomów notowanych przed wprowadzeniem ograniczeń.

Bijan Allipour poinformował, że w ciągu zaledwie jednego dnia Irańczycy są w stanie przywrócić ok. 95 proc. swojego wydobycia. Zauważył również, że ponad 80 proc. krajowych zdolności wydobywczych przypada na południowe regiony, bogate w złoża, skąd ropa może być szybko eksportowana.

Coraz więcej danych dowodzi, że kraj znalazł sposób na ominięcie sankcji i znacząco zwiększył eksport ropy naftowej. Mówi się nawet o jego podwojeniu. Jednak trudno o oficjalne dane. Eksperci "Wall Street Journal" zwracają uwagę, że dokładne oszacowanie irańskiego eksportu ropy jest bardzo trudne, ponieważ ma on często „ukryty charakter”.  
Słowa kluczowe: eksport ropy z Iranu, Iran

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.