Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Właściciel sieci Circle K zainteresowany przejęciem Carrefour

e-petrol.pl
2021-01-13 / 13:47
Właściciel sieci Circle K zainteresowany przejęciem Carrefour

Alimentation Couche-Tard, gigant sklepów ogólnospożywczych, który jest m.in. właścicielem Circle K, poinformował, że rozważa przejęcie sieci Carrefour, które oznaczałoby poważną zmianę strategii dla kanadyjskiej firmy.

Alimentation Couche-Tard ogłosił, że rozpoczął już wstępne rozmowy z Carrefour, ale kanadyjska spółka zastrzegła, że nie ma pewności, iż doprowadzą one do transakcji.

Głównym obszarem działania kanadyjskiej spółki, która powstała w 1980 roku zaczynając od jednego sklepu w Montrealu, były dotychczas sklepy spożywcze i stacje benzynowe. W Ameryce Północnej ma ponad 9 tys. sklepów, a w Europie ok. 2,7 tys. Przejęcie Carrefour znacznie zwiększyłoby jej obecność w Europie, gdzie francuska sieć ma ponad 2,8 tys. supermarketów i 703 hipermarkety.

W zeszłym roku Alimentation Couche-Tard był jednym z potencjalnych konkurentów konkurujących o przejęcie amerykańskiego operatora stacji benzynowej Speedway, który ostatecznie został sprzedany firmie Seven & I Holdings za 21 miliardów USD.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.