Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Chevron wycofa swój biznes z Wenezueli

e-petrol.pl
2020-11-18 / 09:35
Chevron wycofa swój biznes z Wenezueli

We wtorek Departament Skarbu USA wydał Chevron Corp, który jest ostatnią dużą amerykańską firmą naftową, która wciąż działa w Wenezueli, nową licencję. Dokument daje jej jednak czas tylko do 3 czerwca 2021 r. na zakończenie przedsięwzięć w tym kraju, aby uniknąć sankcji – podał serwis pb.pl.

Stany Zjednoczone w zeszłym roku nałożyły sankcje zakazujące importu wenezuelskiej ropy i transakcji dokonywanych w dolarach z państwowym koncernem naftowym PDVSA. Ich celem było zmniejszenie wenezuelskich zasobów amerykańskiej waluty, a w efekcie obalenie reżimu Nicolasa Maduro.

Chevron, jako jedyny naftowy koncern z USA, ma specjalną licencję na prowadzenie działalności w Wenezueli, która zwalnia go z sankcji. Pierwotnie miała ona obowiązywać do 1 grudnia tego roku, ale została przedłużona do 3 czerwca 2021 r. Po tym terminie firma musi zdecydować się na wycofanie z wenezuelskiego rynku, aby nie została objęta ograniczeniami.
Słowa kluczowe: Chevron, Wenezuela

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.