Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Rekordy przerobu ropy przez chińskie rafinerie

e-petrol.pl
2020-11-17 / 09:53
Rekordy przerobu ropy przez chińskie rafinerie

W październiku Chiny przerobiły rekordową ilość ropy naftowej - podała agencja Reutera, powołując się na dane tamtejszego urzędu statystycznego. Rafinerie Kraju Środka zanotowały tak dobre wyniki pomimo panującej wciąż pandemii koronawirusa.

W październiku Chińczycy poddali rafinacji 59,82 mln ton ropy, czyli ok. 14,09 mln baryłek dziennie. To wprawdzie tylko nieznacznie więcej niż we wrześniu (13,96 mln baryłek dziennie), ale wystarczyło do pobicia rekordu z czerwca, który wyniósł 14,08 mln baryłek dziennie.

Agencja Reutera podkreśliła, że oprócz zwiększonego popytu na paliwa na początku miesiąca, wzrosło też zapotrzebowanie na paliwo ze strony sektora lotniczego - na jakiś czas niemal wróciło ono do poziomów obserwowanych przed pandemią.

Narastająco od początku roku Chiny przerobiły 555,18 mln ton ropy naftowej, co oznacza wzrost o 2,9 proc. w ujęciu rok do roku. W tym okresie odnotowano również wzrost wydobycia ropy, które wyniosło 162,66 mln ton, czyli 1,7 proc. więcej niż w tym samym czasie w 2019 r.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.