Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Na Kanale La Manche doszło do próby porwania tankowca?

e-petrol.pl
2020-10-26 / 09:21
Na Kanale La Manche doszło do próby porwania tankowca?

Brytyjska policja i straż przybrzeżna zostały w niedzielę wysłane do akcji po odebraniu informacji o próbie porwania tankowca w pobliżu wyspy Wight położonej na Kanale La Manche.

Jak podał „The Guardian”, brytyjska policja i straż przybrzeżna podjęły akcję po informacji o próbie porwania  pływającego pod liberyjską banderą tankowca przewożącego ropę naftową Nave Andromeda. Do zajścia doszło w pobliży wyspy Wight położonej na Kanale La Manche.
 
Wiadomo, że tankowiec płynął z Nigerii do Southampton. Podczas żeglugi przez Kanał La Manche zaczął gwałtownie zmieniać kurs płynąc zygzakiem. Na razie wiadomo tylko, że próby uprowadzenia mogli dokonać „płynący na pokładzie gapowicze”. 

Wieczorem sekretarz obrony Ben Wallace i minister spraw wewnętrznych Priti Patel upoważnili siły zbrojne do wejścia na pokład statku w celu ochrony życia i zabezpieczenia statku, który był przedmiotem podejrzenia porwania - podało ministerstwo obrony. Siły zbrojne przejęły kontrolę nad statkiem, a siedem osób zostało zatrzymanych. Raporty potwierdzają, że załoga jest bezpieczna i zdrowa.
Słowa kluczowe: atak na tankowiec

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.