Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Czy rynek ropy przetrwał już najtrudniejszy czas?

e-petrol.pl
2020-10-19 / 09:39
Czy rynek ropy przetrwał już najtrudniejszy czas?

W ocenie sekretarza generalnego OPEC Mohammeda Barkindo na rynku ropy najgorsze już za nami. Patrzy on z optymizmem w przyszłość, ale nie spodziewa się "przełomowego" wzrostu zapotrzebowania na surowiec.

Barkindo uważa, że rynek jest teraz na dobrej drodze do ożywienia, ale równocześnie trzeba być „realistami” i mieć świadomość, że popyt jest obecnie znacznie mniejszy od oczekiwań z początku roku. Jego zdaniem odbudowa rynku potrwa bardzo długo, ale kartel nie dopuści do kolejnego załamania.

Dziennik „The Wall Street Journal podał nieoficjalnie, że Arabia Saudyjska proponuje przedłużenie obecnego poziomu redukcji wydobycia także na początek przyszłego roku. Obecnie wynosi on 7,7 mln baryłek dziennie, ale od stycznia może zostać zmniejszony do 5,8 mln b/d, co oznacza, że na rynek trafi dodatkowe 1,9 mln baryłek. Rozmowy w tej sprawie zaplanowano na przełom listopada i grudnia tego roku.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.