Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Ropa potanieje przez kolejny atak pandemii?

e-petrol.pl
2020-10-05 / 09:31
Ropa potanieje przez kolejny atak pandemii?

Wprawdzie scenariusz, w którym ceny ropy spadną poniżej 25 USD za baryłkę, jest mało prawdopodobny, jednak zejście cen do 36-38 USD/bbl z powodu drugiej fali koronawirusa jest jak najbardziej możliwe - taką opinię analityków przywołuje dzisiaj agencja TASS.

Dmitrij Marinczenko z Fitch sugeruje, że w warunkach kolejnego drastycznego załamania popytu jesienią OPEC + byłby w stanie szybciej zareagować i dostosować poziomy produkcji, co pozwoliłoby na uniknięcie powtórki z cenowej lawiny, która nastąpiła wiosną.

Ole Hansen z Saxo Banku wskazuje natomiast na słabe perspektywy produkcji w USA w nadchodzących miesiącach. Ponadto jego zdaniem OPEC + może zaskoczyć rynek nowymi inicjatywami wspierającymi cenę ropy.

Pytani eksperci dosyć zgodnie oceniają szanse ożywienia popytu i cen - raczej nie nastąpi ono wcześniej niż w 2021 lub 2022 roku.
Słowa kluczowe: prognoza cen ropy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.