Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

PGNiG aktualizuje prognozę wydobycia

e-petrol.pl
2020-09-22 / 09:49
PGNiG aktualizuje prognozę wydobycia

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) dokonało aktualizacji prognozy wydobycia gazu ziemnego spółki PGNiG Upstream Norway.

Zgodnie z najnowszą prognozą PGNiG Upstream Norway prognozuje, że wydobycia gazu ziemnego w 2021 roku w przeliczeniu na gaz wysokometanowy o cieple spalania 39,5 MJ/m sześc. będzie na poziomie 0,9 mld m sześc. 

Wcześniej spółka prognozowała wydobycie na przyszły rok na poziomie 0,7 mld m sześc. Zaktualizowana przez spółkę prognoza wydobycia ma związek z pozyskaniem przez spółkę zależną PGNiG Upstream Norway w 2020 roku 3,3 proc. udziałów w złożu Gina Krog od Aker BP oraz 6,45 proc. udziałów w złożu Kvitebjorn i 3,225 proc, udziałów w złożu Valemonod A/S Norske Shell.

Szacowany poziom produkcji gazu ziemnego z posiadanych złóż znajdujących się obecnie w fazie produkcyjnej i fazie zagospodarowania może osiągnąć szczytowy poziom około 2,2 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie w latach 2026-2027.  


Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.