Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Analitycy przewidują wzrost cen ropy o 20 dolarów

e-petrol.pl
2020-09-02 / 09:28
Analitycy przewidują wzrost cen ropy o 20 dolarów

Bank inwestycyjny Goldman Sachs w swojej najnowszej prognozie przewiduje, że za rok baryłka ropy Brent, będzie kosztować 65 dolarów, podczas gdy obecnie jej cena to 45-46 dolarów.

Goldman Sachs napisał, że obecny poziom 46 USD to 5-miesięczne maksimum ceny surowca. Bank ocenia, że są coraz większe szanse na podtrzymanie trendu wzrostowego cen ropy, a jedną z przyczyn wzrostu cen może być odbudowujący się - mimo epidemii - popyt oraz rosnące szanse na pojawienie się szczepionki. Dla rynku ropy i paliw oznaczać to będzie skok popytu przede wszystkim na paliwo lotnicze.

Goldman Sachs uważa też, że jeśli kraje OPEC+ utrzymają dyscyplinę, jeśli chodzi o redukcję wydobycia, a wielkie koncerny coraz bardziej przerzucą inwestycje z wydobycia węglowodorów na źródła odnawialne, to ograniczy to podaż ropy w perspektywie przyszłego roku.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.