Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Rezerwaty Alaski otwarte dla firm naftowych

e-petrol.pl
2020-08-19 / 09:24
Rezerwaty Alaski otwarte dla firm naftowych

W poniedziałek Biały Dom zatwierdził program wydobycia ropy i gazu w Rezerwacie Narodowym Arktyki na Alasce. Urzędnicy wyjaśnili, że decyzja została podjęta zgodnie z rezolucją Kongresu USA z 2017 r.

Na podstawie decyzji Davida Bernhardta, sekretarza zasobów wewnętrznych w administracji Donalda Trumpa, wyznaczone zostały obszary rezerwatu, na których wydobycie ropy i gazu będzie dozwolone. Chodzi o nadmorską części rezerwatu o powierzchni 1,56 mln akrów (ponad 6,3 tys. km kw) na północnym wybrzeżu Alaski (wybrzeże Morza Beauforta).

Już blisko dwa lata temu Biuro Gospodarki Gruntami stwierdziło, że wiercenia można prowadzić na równinie przybrzeżnej bez szkody dla dzikiej przyrody. O pozytywną decyzję i zgodę na wydobycie surowców z Alaski tamtejszy rząd zabiegał przez 40 lat. Jednym z najważniejszych argumentów był rozwój regionu, nowe miejsca pracy, dochody z podatków. 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.