Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Na Mauritiusie przełamał się tankowiec

e-petrol.pl
2020-08-18 / 09:33
Na Mauritiusie przełamał się tankowiec

Władze Mauritiusu ogłosiły stan katastrofy ekologicznej po tym, jak u wybrzeży kraju przełamał się tankowiec. Wyciekły już z niego setki ton paliwa, zwiększając zagrożenie dla raf koralowych i ryb.

Wypadek określany jest jako jedna z największych katastrof ekologicznych w historii wyspy.

Pływający pod panamską banderą należący do japońskiego armatora tankowiec osiadł na mieliźnie na rafie koralowej 25 lipca. Jak podaje agencja Kyodo, statek przewoził około 3,8 tys. ton oleju opałowego. Do przełamania się tankowca na dwie części doszło w sobotę po południu. Jak informują lokalne władze, przeprowadzana jest akcja odholowania poszczególnych części statku w kierunku pełnego morza.

Władze Mauritiusu ogłosiły stan katastrofy ekologicznej. Większość paliwa wypompowano już z wraku, ale zostało w nim nadal 166 ton oleju. Jak poinformowało BBC, w momencie przełamania się statku mogło być na nim jeszcze 90 ton paliwa. Obecnie wyciek ma powierzchnię 27 kilometrów kwadratowych. Wciąż prowadzona jest akcja ratunkowa, mająca na celu uchronienie rafy koralowej, uchodzącej za atrakcję regionu oraz spowolnienie rozprzestrzeniania się oleju do laguny i na wybrzeże wyspy.
Słowa kluczowe: Mauritius, tankowiec, wyciek paliwa

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.