Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Amerykańskie rafinerie przygotowują się na najgorsze straty od dekady

e-petrol.pl
2020-07-30 / 09:31
Amerykańskie rafinerie przygotowują się na najgorsze straty od dekady

Niebawem amerykańskie rafinerie poinformują o swoich wynikach finansowych. Wiele wskazuje, że dane potwierdzą, iż drugi kwartał był dla nich najgorszy od dekady.

Agencja Reutera szacuje, że załamanie popytu w wyniku ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa, spowoduje, że siedem największych niezależnych rafinerii ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych powinno odnotować straty za drugi kwartał, które będą najgorszymi kwartalnymi danymi w branży rafineryjnej od dziesięciu lat. 

Z najnowszych danych wynika, że siedem największych rafinerii, należących do Valero Energy, Phillips 66, PBF Energy Inc i Marathon Petroleum, odnotuje straty za okres kwiecień - czerwiec 2020 r.

Z danych U.S. Energy Information Administration wynika, że obecnie wskaźniki przerobu ropy naftowej pozostają na poziomie ok. 2,8 mln b/d, czyli 17 proc. poniżej pięcioletniej średniej dla tego okresu.  

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.