Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Naftociąg zamknięty – wygrana Indian i ekologów

e-petrol.pl
2020-07-08 / 09:27
Naftociąg zamknięty – wygrana Indian i ekologów

Kontrowersyjny rurociąg Dakota Access zostanie opróżniony i zamknięty. To rezultat sądowej walki indiańskich plemion Siuksów z energetycznym lobby wspieranym przez Biały Dom.

Rurociąg Dakota Access to podziemny naftociąg liczący 1886 km, który bierze początek w złóżach łupkowych formacji Bakken w północno-zachodniej Dakocie Północnej i biegnie przez Dakotę Południową i Iowę do terminalu naftowego w pobliżu Patoki w stanie Illinois. Ropociąg może transportować 570 tys. baryłek ropy dziennie.

Sędzia James Bosberg z Sądu Federalnego w Waszyngtonie dał 30 dni na zamknięcie Dakota Access. Jak podaje „Rzeczpospolita”, takie zakończenie sprawy to porażka branży energetycznej i administracji Donalda Trumpa, która stara się ułatwić koncernom budowę infrastruktury energetycznej.  Sąd uznał, że federalne pozwolenie wydane na eksploatację ropociągu jest niezgodne z zapisami ustawy o ochronie środowiska.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.