Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Saudyjczycy grożą nową cenową wojną

e-petrol.pl
2020-07-03 / 09:48
Saudyjczycy grożą nową cenową wojną

Według informacji "Wall Street Journal" minister energii Arabii Saudyjskiej, książę Abdulaziz bin Salman miał wydać w ostatnich tygodniach ultimatum adresowane do Angoli i Nigerii. Mają one przedstawić szczegółowe plany dodatkowych redukcji, które zrekompensują zaległe zobowiązania w pierwszych miesiącach umowy OPEC+.

Jak podaje portal NefteRynok, stanowcza postawa faktycznego lidera Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) może doprowadzić do wybuchu nowej cenowej wojny. W marcu Saudowie realizowali już taką politykę, chcąc zmusić Rosję do ustępstw w zakresie programu redukcyjnego.

Już 18 czerwca Arabia Saudyjska zasugerowała na forum OPEC+, że ​​królestwo będzie sprzedawać ropę po obniżonej cenie, aby osłabić Angolę i Nigerię, po tym jak przedstawiciele ich delegacji oświadczyli, że nie są gotowi podjąć konkretnych środków w celu realizacji zobowiązań. Głównym odbiorcą afrykańskiego surowca pozostają Chiny i Indie.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.