Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Z USA płynie coraz mniej LNG

e-petrol.pl
2020-06-24 / 09:27
Z USA płynie coraz mniej LNG

W porównaniu z marcem, w czerwcu ilość gazu ziemnego, która trafiała do instalacji skraplania gazu ziemnego w USA spadała o ok. 60 proc. - odnotowała amerykańska agencja informacji energetycznej (Energy Information Administration - EIA).

Dobowe dostawy gazu ziemnego do amerykańskich zakładów skraplania gazu pod koniec marca 2020 r. wynosiły rekorodowe 9,8 miliarda stóp sześciennych dziennie (Bcf/d), ale w czerwcu spadły do poziomu poniżej 4,0 Bcf/d. Szacunki amerykańskiej agencji mówią, że w kwietniu w USA załadowano 62 ładunki LNG, a w maju 52 ładunki. Oznacza to, że eksport LNG w kwietniu i maju wyniósł odpowiednio 7,0 Bcf/d i 5,8 Bcf/d. Jednocześnie EIA prognozuje, że eksport LNG z USA w lipcu 2020 r spadnie do poziomu 3,2 Bcf/d., a później do końca roku będzie rósł.

W ocenie EIA spadek eksportu LNG z USA to efekt łagodnej zimy i wpływ pandemii COVID-19 na światową gospodarkę, które spowodowały spadek globalnego zapotrzebowania na gaz ziemny. Dodatkowo niskie ceny gazu ziemnego w Europie i Azji wpłynęły na rentowność eksportu LNG z USA.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.