Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Wenezuela podnosi ceny paliw

e-petrol.pl
2020-06-01 / 09:13
Wenezuela podnosi ceny paliw

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro ogłosił, że od czerwca ceny paliw wzrosną. Oznacza to, że od poniedziałku cena litra benzyny na stacjach w Wenezueli wzrośnie do 5 tys. boliwarów, czyli równowartość 2,5 centa.

Z punktu widzenia kierowców to dobra informacja, bo paliwo będzie dostępne na stacjach, choć będzie jednak reglamentowane.

Wcześniej miejscowe rafinerie państwowego PDVSA wstrzymały pracę z braku surowca, ale od poniedziałku Wenezuelczycy będą mogli tankować paliwa, dzięki importowi ropy z Iranu.

Na 1500 stacjach benzynowych będzie już można kupić benzynę, ale w ograniczonych ilościach. Miesięcznie właściciel pojazdu może kupić do 120 l na jedno auto i do 60 l na motocykl. Dla transportu publicznego nie będzie ograniczeń. 200 stacji benzynowych w kraju będzie sprzedawać paliwo premium za równowartość 50 centów/litr. 

W przypadku oleju napędowego, to będzie on nadal w pełni dotowany, gdyż zdaniem ministra ropy naftowej Tarecka El Aissama, diesel, który ma fundamentalne znaczenie dla przemysłu i elektrowni. Minister zapewnił także, że państwowe PDVSA, jest w stanie zaspokoić popyt na benzynę w Wenezueli.
Słowa kluczowe: sprzedaż paliw, Wenezuela

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.