Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Norwegia zmniejszy wydobycie

e-petrol.pl
2020-04-07 / 09:37
Norwegia zmniejszy wydobycie

Władze w Oslo poinformowały, że rozmawiają z innymi krajami producentami ropy i rozważają zmniejszenie wydobycia ropy, po raz pierwszy od 18 lat.

Pod koniec marca z powodu spadku cen ropy naftowej oraz pandemii koronawirusa, norweski koncern energetyczny zdecydował, że wprowadzi plan redukcji kosztów.

W poniedziałek Norwegia poinformowała, że rozważa znacząco zmniejszyć wydobycie, o ile zgodzi się na taki ruch większość obecnych w kraju koncernów. Norwegia do tej pory prowadziła własną politykę wydobycia, nie angażując się z kartele eksporterów jak OPEC czy porozumienie o ograniczeniu wydobycia jak OPEC+. 

W lutym Norwegia wydobywała średnio 1,75 mln baryłek/dziennie (2,6 procent produkcji świata).  W ciągu ostatniej dekady kraj sukcesywnie zmniejszał produkcję ropy głównie z powodu wyczerpywania się źródeł na Morzu Północnym.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.