Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

W Albercie rozpoczyna się budowa rurociągu

e-petrol.pl
2020-04-01 / 09:26
W Albercie rozpoczyna się budowa rurociągu

Rząd prowincji Alberta w Kanadzie zainwestuje ponad 1 mld dolarów w budowę rurociągu Keystone XL. Po dramatycznym spadku cen ropy, władze prowincji czekają na pomoc dla sektora naftowego, a rząd Alberty zapowiada dawno oczekiwaną dywersyfikację gospodarki.

Jak podała PAP, spółka TC Energy Corporation poinformowała, że rozpoczyna budowę Keystone XL, liczącego prawie 2 tys. km. rurociągu, którym 830 tys. baryłek ropy dziennie ma płynąć z Hardisty w Albercie do Steele City w Nebrasce, a stąd dalej do amerykańskich rafinerii.

Keystone XL to kontrowersyjny rurociąg, m.in. z powodów środowiskowych, ale w jego budowę postanowił włączyć się rząd Alberty. Jak podała TC Energy w komunikacie, rząd Alberty zainwestuje w projekt 1,1 mld USD. Pozostałe 6,9 mld USD będą zebrane w 2021 i 2022 r., część z nich otrzyma gwarancje rządu Alberty. Pracę przy budowie ma znaleźć niemal 7 tys. osób.
Słowa kluczowe: budowa rurociągu, Keystone XL

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.