Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software

Amerykańskie koncerny naftowe są w trudnej sytuacji

e-petrol.pl
2020-03-17 / 09:46
Amerykańskie koncerny naftowe są w trudnej sytuacji

Na razie z powodu koronawirusa nie zamknięto żadnej rafinerii ani zakładu petrochemicznego, ale przemysł wydobywczy i przetwórczy boryka się z problemami, wynikającymi z bieżącej sytuacji na świecie.

Jak podaje „Rzeczpospolita”, największe firmy energetyczne wprowadziły w Stanach Zjednoczonych od 16 marca telepracę dla pracowników biurowych i badania stanu zdrowia dla zatrudnionych przy złożach i w rafineriach. Wiele firm poleciło większości pracowników biurowych pracę z domu.  

Jak zauważył dziennik, praca na platformach wydobywczych na szelfie kontynentalnym, w rafineriach i przy magistralach przesyłowych wymaga od ekip przebywania w bliskim sąsiedztwie, co szczególnie naraża ludzi na zakażenie się wirusem COVID-19, dlatego położono nacisk na kontrole stanu zdrowia pracowników, aby uniknąć przymusowych postojów, a tym samym strat. 
 

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.