Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Premier Kanady chce zgody z protestującymi Indianami

e-petrol.pl
2020-02-14 / 09:43
Premier Kanady chce zgody z protestującymi Indianami

Premier Kanady Justin Trudeau obiecał rozmowy Indianom protestującym przeciwko budowie gazociągu w prowincji Kolumbia Brytyjska.

Jak przypomina PAP, powodem braku zgody jest budowa gazociągu Coastal GasLink, który ma przebiegać przez tereny Kolumbii Brytyjskiej do portu w Kitimat. Coastal GasLink ma długość 670 km, cały projekt ma wartość 6,6 mld CAD. Rurociąg uzyskał poparcie 20 rad plemion, ale zgody nie dali tzw. dziedziczni wodzowie Wet'suwet'en, którzy od 2009 roku blokują robotnikom wjazd na swoje tereny. Protesty, manifestacje i blokady torów kolejowych zaczęły się w ubiegłym tygodniu.

Agencja zauważa, że Indianie są podzieleni, jeśli chodzi o zgodę na użyczanie swoich terenów, a wkrótce rozpoczną się konsultacje z przedstawicielami 129 wspólnot indiańskich zainteresowanych objęciem udziałów w naftociągu Trans Mountain, który część Indian oprotestowała, ale sąd nie przyznał im racji.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu