Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Ropa kontra koronawirus z Chin

e-petrol.pl
2020-02-04 / 09:44
Ropa kontra koronawirus z Chin

Z Chin docierają informacje, że popyt na surowiec obniżył się o ok. 3 mln baryłek dziennie, czyli 20 procent ogólnego zużycia. To skutek wpływu koronawirusa na funkcjonowanie chińskiej gospodarki - informują maklerzy. W efekcie spada cena ropy.

Eksperci porównują ten spadek zapotrzebowania na ropę z szokiem popytowym, jaki dotknął rynek ropy naftowej od czasu światowego kryzysu finansowego w latach 2008-2009, najbardziej gwałtownym od czasu ataków w USA 11 września.

John Kilduff, partner Again Capital LLC w Nowym Jorku, który od 15 lat handluje na rynku energii powiedział, że  OPEC+ musi zareagować - jeśli nie dojdzie do dalszych cięć produkcji ropy, to straty w cenach ropy będą coraz większe.

Eksperci z Goldman Sachs uważają, że globalny rynek ropy oczekuje, iż skutkiem epidemii koronawirusa będzie duży szok popytowy i podwyższona zmienność cen spot. Analitycy banku wskazują, że rynek uwzględnia w cenach spadek popytu na ropę o średnio 500 tys. baryłek dziennie w tym roku.

Słowa kluczowe: Chiny, koronawirus, popyt na ropę

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu