Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Kolejowe połączenie rafinerii w Możejkach z Łotwą

e-petrol.pl
2019-12-30 / 12:39
Kolejowe połączenie rafinerii w Możejkach z Łotwą

Na mocy porozumienia, jakie ze spółką Orlen Lietuva zawarły Koleje Litewskie odbudowany został 19 km odcinek torów z Możejek do Renge. W ten sposób rafineria w Możejkach odzyskała najkrótsze połączenie kolejowe z Łotwą, które zostało zdemontowane w 2008 r.

W komunikacie prasowym PKN Orlen napisał, że przez niemal 10 lat spółka bezskutecznie domagała się odbudowy tego odcinka. Sprawa odbudowy połączenia kolejowego stała się priorytetem dla prezesa Orlenu Daniela Obajtka, który w pierwszych miesiącach swojego urzędowania wynegocjował i podpisał z litewskim rządem oraz Kolejami Litewskimi memorandum, gwarantujące przywrócenie transportu kolejowego na linii Możejki – Renge, czytamy w informacji prasowej.

Po operacyjnym oddaniu torów do użytkowania, produkty ropopochodne trafią na rynek łotewski i estoński krótszą drogą. Przez ostatnie dziesięć lat ich transport odbywał się dłuższą o ponad 150 km, trudniejszą oraz bardziej kosztowną logistycznie trasą.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu