Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

W Niemczech tankowanie podrożeje

e-petrol.pl
2019-12-06 / 09:34
W Niemczech tankowanie podrożeje

Kierowców w Niemczech czekają znaczne podwyżki cen paliw i wzrost opłat za korzystanie z dróg. W ten sposób możliwe stanie się osiągnięcie założonych przez rząd celów klimatycznych.

Szczegóły zawiera wewnętrzny dokument Federalnej Agencji Ochrony Środowiska, którego założenia ujawnił dziennik ‘’Sueddeutsche Zeitung’’.

Pakiet klimatyczny niemieckiego rządu jest już właściwie przegłosowany, potrzebne są tylko małe poprawki. Skutkiem zmian będzie m.in. likwidacja wszelkich przywilejów dla aut służbowych, zniesienie lub znaczące zmniejszenie dopłat za dojazdy samochodem do pracy, a także likwidacja wszelkich ulg podatkowych do oleju napędowego.

Znacznie wzrosną opłaty za korzystanie z autostrad i dróg krajowych dla samochodów ciężarowych. Planowane jest wprowadzenie ograniczenia maksymalnej prędkości na niemieckich autostradach do stu dwudziestu kilometrów na godzinę. Dążenie do całkowitego osiągnięcia celów klimatycznych pociągnie za sobą także wzrost detalicznych cen paliwa: do roku 2030 cena 1 l oleju napędowego miałaby wzrosnąć o 0,70 euro, natomiast benzyny o 0,47 euro.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu