Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Ujemne marże rafineryjne w europejskich rafineriach

e-petrol.pl
2019-11-20 / 09:52
Ujemne marże rafineryjne w europejskich rafineriach

Obecnie europejskie marże rafineryjne są najniższe od października 2013 r. i spadły do poziomu -0,49 USD na baryłce – poinformowała agencja Reutera.

Europejskie rafinerie w ostatnich dniach dużo mniej zarabiają m.in. na produkcji benzyn, dlatego trudno utrzymać im dodatni poziom marż rafineryjnych. W efekcie zakłady, które nie mają instalacji do głębszego przerobu ropy na bardziej wartościowe produkty musiały zmniejszyć lub wstrzymać produkcję. W poniedziałek o fakcie zamknięcia z powodów ekonomicznych jednej z dwóch instalacji w rafinerii w Rotterdamie  poinformowała Grupa Gunvor. W czasie przestoju produkcyjnego, który zaplanowano do marca, moce przerobowe rafinerii zmniejszą się o 88 tys. baryłek.

O trudnościach z utrzymaniem dodatnich marż mówi się także w przypadku zakładów przerabiających rosyjski gatunek ropy Urals, nawet jeśli mają one bardziej zaawansowane technologicznie instalacje.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu