Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Iran odkrył ogromne złoże ropy naftowej

e-petrol.pl
2019-11-12 / 09:47
Iran odkrył ogromne złoże ropy naftowej

W niedzielę prezydent Iranu Hasa Rowhani ogłosił odkrycie ogromnego złoża ropy naftowej, które mogłoby zwiększyć potwierdzone rezerwy jego kraju o jedną trzecią, podają światowe agencje.

Podczas przemówienia w mieście Jezd w środkowym Iranie prezydent powiedział, że znaleziono złoże naftowe z (szacowanymi rezerwami na poziomie) 53 miliardów baryłek.  Złoże rozciąga się od Bostanu do Omidije, dwóch miast w bogatym w ropę naftową (prowincji) Chuzestan w południowo-zachodnim Iranie nad Zatoką Perską, na powierzchni 2400 km2 i znajduje się na głębokości 80 metrów.

W poniedziałek irański minister ds. ropy naftowej Bidżan Namdar Zanganeh w oświadczeniu dla prasy skorygował jednak ten przekaz i poinformował, że biorąc pod uwagę charakterystykę złoża i techniki, które obecnie stosujemy, ilość (ropy naftowej) do wydobycia (w tym nowym złożu) wynosi 22,2 miliarda baryłek.
Słowa kluczowe: Iran, nowe złoża, ropa naftowa

Ze świata

Wiadomość tygodnia

Konkurs Produkt Roku 2019 e-petrol.pl

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu