Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Saudi Aramco: wyniki słabsze, ale imponujące

e-petrol.pl
2019-08-13 / 09:36
Saudi Aramco: wyniki słabsze, ale imponujące

Saudi Aramco zarobiło w pierwszym półroczu 46,9 miliardów dolarów. Zysk netto spadł z 53,02 mld dol. uzyskanych w analogicznym okresie rok wcześniej - podaje CNBC.

Aramco ogłosiło, że całkowite przychody wyniosły 163,88 mld USD w pierwszej połowie tego roku, w porównaniu z 167,68 mld USD rok wcześniej - a stało się tak z powodu niższych cen ropy i zmniejszonej produkcji.

Prezes i dyrektor generalny Aramco Amin Nasser powiedział, że firma nadal realizuje „strategię rozwoju downstreamu” poprzez przejęcia zarówno w kraju, jak i na rynkach międzynarodowych. Jednym z elementów takich działań może być zakup przez saudyjską firmę 20 proc. udziałów indyjskiej spółki naftowej Reliance Industries Ltd. Umowa miałaby obejmować największy na świecie kompleks rafinerii ropy naftowej Dźamnagar, położony na zachodnim wybrzeżu Indii - podał wczoraj Bloomberg. Wartość transakcji wynieść ma 15 miliardów USD.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu