Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Ze świata
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Ropa drożeje po tym jak Iran zestrzelił amerykańskiego drona

e-petrol.pl
2019-06-21 / 09:22
Ropa drożeje po tym jak Iran zestrzelił amerykańskiego drona

Napięcie na Bliskim Wschodzie wywołane zestrzeleniem amerykańskiego drona przez Iran sprawiło, że baryłka ropy na giełdach po obu stronach Atlantyku wyraźnie podrożała.

Amerykański wojskowy dron został zestrzelony przez irański pocisk ziemia-powietrze w międzynarodowej przestrzeni powietrznej nad cieśniną Ormuz – poinformował w czwartek przedstawiciel amerykańskich władz.

Po tej informacji baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku była wyceniana na 55,53 USD, po wzroście ceny o 3,29 proc. Ropa Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie kosztowała 63,47 USD za baryłkę, po zwyżce notowań o 2,64 proc.

Wzrost cen surowca mogły spotęgować też informacje dotyczące stanu rezerw ropy i paliw w USA. Amerykański Departament Energii (DoE) podał, że zapasy ropy naftowej w ubiegłym tygodniu spadły o 3,11 mln baryłek., czyli o 0,64 proc., do 482,36 mln baryłek. Jest to pierwszy niższy odczyt stanu zapasów surowca od 3 tygodni. W przypadku paliw gotowych DoE także podał mniejsze wartości. W ostatnim tygodniu zmniejszyły się rezerwy wszystkich gatunków paliw.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu