Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Rewolucja łupkowa w odwrocie?

polskielupki.pl
2015-01-19 / 09:28
Rewolucja łupkowa w odwrocie?

Przez półtora miesiąca wyłączono w USA rekordową liczbę odwiertów łupkowych. Jak czytamy w ''Rzeczpospolitej'' – powodem jest nieopłacalność produkcji po decyzji OPEC o utrzymaniu limitu wydobycia surowca.

Tomasz Deptuła w dzienniku pisze, że w minionym tygodniu przerwano produkcję z 55 odwiertów. W 48 z nich wydobywano surowiec metodą niekonwencjonalną i jak zauważa „Rzeczpospolita”, to największy tygodniowy spadek od 1987 roku, kiedy Baker Hughes zaczął zbierać dane. Od 5 grudnia ubr. zamknięto w USA 209 odwiertów, co także jest wynikiem rekordowym.

Kraje członkowskie OPEC nie ukrywały, że decyzja o nieobniżaniu kwot wydobycia była wymierzona bezpośrednio w ropę z amerykańskich łupków i wygląda, że ceny zostały sprowadzone do poziomu, który wymusza wyłączenia (odwiertów) w regionach o wyższych kosztach eksploatacji, głównie w Kanadzie i USA.

Słowa kluczowe: odwierty, USA, wydobycie

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.