Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa
Na Stacji Paliw. Magazyn branżowych inspiracji

Łupkowe poszukiwania nie oczarowały

polskielupki.pl
2014-10-14 / 09:50
Łupkowe poszukiwania nie oczarowały

W 2014 r. wykonano w Polsce 13 odwiertów w łupkach, z czego zdecydowaną większość zrealizowano na początku roku. W rekordowym 2012 było ich 24. Spada także liczba koncesji łupkowych ze 115 do 59.

Przeciętny odwiert w Polsce daje dziś ledwo 30 proc. ilości ropy i gazu, która uzasadniałaby przemysłowe wydobycie. Tomasz Furman na łamach giełdowego „Parkietu” zastanawia się czy to koniec marzeń o polskiej ropie i gazie.

Inwestorzy są rozczarowani brakiem ułatwień w przepisach i podatkach. Brak tego typu zachęt sprawił, że jeden po drugim wycofywali się z naszego rynku. Zdaniem Aleksandra Gabrysia z EY to za wcześnie jednak, by twierdzić, że nastąpił koniec poszukiwań niekonwencjonalnych złóż. Jego zdaniem cały czas mamy w tym obszarze do czynienia z ewolucyjnymi zmianami, które po prostu wymagają czasu.

Szerzej o rozczarowaniu inwestorów polskimi łupkami można przeczytać na łamach wtorkowego „Parkietu”, ale także „Rzeczpospolitej”.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.