Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Łupki w Polsce: Zagraniczne koncerny nie boją współpracować się z partnerami

polskielupki.pl
2013-08-27 / 09:42
Łupki w Polsce: Zagraniczne koncerny nie boją współpracować się z partnerami

Firmy, które w Polsce poszukują gazu łupkowego chętnie odsprzedają swoje udziały w koncesjach. To nie tylko sposób na pozyskanie kapitału, ale również możliwość skorzystania z doświadczenia partnera i dostęp do technologii oraz wiedzy jaką dysponuje.

Przykładów tego typu ruchów na rynku koncesji jest wiele. Ze współpracy partnerskiej znany jest m.in. San Leon, który zawarł umowę z amerykańską firmą Aspect Energy. W tym roku spółka pozyskała także do współpracy rumuński koncern państwowy Romgaz oraz firmę Wisent Oil.

Inne przykłady to ExxonMobil, który zaprosił do współpracy francuskiego Totala, amerykański Marathon Oil i jego współpraca z japońskim Mitsui czy z kanadyjskim Nexen. Swoje udziały odsprzedał również BNK Petroleum austriackiej firmie RAG i włoskiej Sorgenii.

Mniej skłonne do współpracy są polskie podmioty. Rodzime koncerny jak PGNiG czy Orlen na razie poszukują gazu łupkowego same. Ten pierwszy planuje jednak sprzedaż udziałów w koncesjach łupkowych.

Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Polecamy

Najnowsze wiadomości

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.