Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software
Lotos Paliwa

Europa Środkowa musi zabiegać o wsparcie dla gazu łupkowego

polskielupki.pl
2013-07-24 / 09:52
Europa Środkowa musi zabiegać o wsparcie dla gazu łupkowego

Polska wraz z pozostałymi krajami środkowoeuropejskimi powinna wspólnie wspierać odrzucenie niekorzystnych uregulowań środowiskowych, które mogą utrudnić czy też wpłynąć na wzrost kosztów rozwoju tego sektora.

Polska i Rumunia należą do państw, które w regionie środkowoeuropejskim kładą szczególny nacisk na poszukiwanie gazu i ropy ze złóż niekonwencjonalnych.

Zdaniem specjalistów, dyplomacje tych krajów powinny dążyć do zablokowania ewentualnych unijnych uregulowań, które mogłyby utrudniać wydobycie surowców niekonwencjonalnych.

W Polsce nasz gazowy potentat PGNiG jest zdeterminowany i zamierza za dwa lata wydobywać komercyjnie gaz łupkowy. Również rumuński rząd liczy na jak najszybsze wydobycie gazu w ten sposób. Ma to być możliwe dzięki umowie zawartej z Chevronem, która zakłada rozpoznanie i wydobycie surowca w północno – wschodniej części tego kraju.

Z szacunków US Energy Information Administration (EIA) wynika, że kraje środkowoeuropejskie jak Rumunia, Bułgaria i Węgry posiadają łącznie 538 mld metrów sześc. gazu łupkowego.
Zostań franczyzobiorcą AMIC Energy

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.