Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Gaz łupkowy
Live Chat Software

Krytyczne opinie w sprawie łupkowej ankiety

polskielupki.pl
2013-02-19 / 09:46
Krytyczne opinie w sprawie łupkowej ankiety

Eksperci z branży bardzo krytycznie oceniają ankietę dotyczącą gazu łupkowego, zamieszczoną na stronie www Komisji Europejskiej.

Ankieta została umieszczona na stronie internetowej w grudniu 2012 roku. Za jej pomocą można wypowiedzieć się na temat możliwości i wyzwań związanych z gazem łupkowym. W konsultacjach KE może wziąć udział każdy – czytamy na portalu stooq.pl.

Na zlecenie PBS ankietę zrecenzował profesor Instytutu Filozofii i Socjologii PAN Paweł Sztabiński.

Zdaniem eksperta ankieta zawiera pytania za szczegółowe, na które są w stanie odpowiedzieć wyłącznie specjaliści z branży oraz sugerujące, które mogą wpłynąć negatywnie na jej wynik. Jej polskie tłumaczenie zawiera też błędy - uważają eksperci.

Eksperci mają także wątpliwości dotyczące polskiego tłumaczenia - zawiera ono błędy, przez które wyników badań zrealizowanych w Polsce nie będzie można porównać z wynikami badań w innych krajach. 

Sama forma ankiety internetowej też budzi wątpliwości - z danych PBS wynika, że w Polsce dostęp do Internetu posiada jedynie co drugi mieszkaniec terenów wiejskich.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.