Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Powstanie Centralny Rejestr Faktur

e-petrol.pl
2019-01-09 / 09:46
Powstanie Centralny Rejestr Faktur

Centralny Rejestr Faktur powstanie w połowie 2019 roku. Dzięki nowym przepisom Krajowa Administracja Skarbowa będzie miała wiedzę na temat wystawionych przez podmioty gospodarcze faktur VAT, a to docelowo ma pomóc walce z oszustami.

Po likwidacji deklaracji VAT i zastąpieniu ich Jednolitym Plikiem Kontrolnym przyszedł moment, aby zawarte w JPK dane utworzyły tzw. Centralny Rejestr Faktur, który ma powstać już 1 lipca 2019 roku. W uzasadnieniu projektu  Ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ordynacji podatkowej można przeczytać, że regulacja ta ma na celu uzupełnienie informacji dla Szefa KAS o wystawionych przez podmioty gospodarcze fakturach VAT.

Faktury te, co do zasady, nie uprawniają urzędników do odliczenia VAT naliczonego z takich faktur, ale stanowią informację o istnieniu takich dokumentów w obrocie prawnym. Dzięki Centralnemu Rejestrowi Faktur będzie można identyfikować przypadki, w których wystawca faktury faktycznie nie wykazuje takiej faktury w swojej ewidencji i tym samym unika rozliczenia należnego podatku VAT.
Słowa kluczowe: Centralny Rejestr Faktur

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu