Jesteś tutaj: Strona Główna » Wiadomości » Z kraju
Live Chat Software


Newsletter
Bezpłatne "Wiadomości e-petrol.pl" na Twoją skrzynkę e-mail
Administratorem Danych Osobowych jest...

Lotos odbierze ropę z USA

e-petrol.pl
2019-01-08 / 09:47
Lotos odbierze ropę z USA

Grupa Lotos poinformowała, że podpisała kolejną umowę terminową na dostawy amerykańskiej ropy naftowej w 2019 r. Surowiec będzie dostarczany drogą morską poprzez Naftoport.

W latach 2017-2018 Lotos sprowadził i przerobił kilka gatunków ropy naftowej z USA. Obecny kontrakt dotyczy dostaw nie mniej niż siedmiu ładunków jednego, wybranego gatunku amerykańskiej ropy naftowej. W całym 2018 r. rafineria w Gdańsku przerobiła 16 gatunków ropy naftowej z Morza Północnego, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Afryki Zachodniej, a także ropę naftową rosyjską, litewską wydobywaną przez Lotos Geonafta oraz polskie gatunki wydobywane przez PGNiG i Lotos Petrobaltic.

Import ropy z różnych kierunków jest efektem strategicznych działań ukierunkowanych na wzmocnienie bezpieczeństwa Polski w sektorze energii. Po trzech kwartałach 2018 r. 30 proc. ropy naftowej przerabianej w gdańskiej rafinerii pochodziła z kierunku innego niż wschodni.

Lotos może kupować różne gatunki surowca, bowiem zakład, dzięki zrealizowanemu projektowi EFRA, ma zdolność do przerobu szerokiej gamy gatunków ropy.

Niektóre obrazy czy zdjęcia znajdujące się na tej stronie są własnością 123RF Limited, ich współpracowników lub licencjonowanych partnerów i zostały udostępnione za ich zgodą.
Te obrazy czy zdjęcia nie mogą być kopiowane lub pobierane bez zgody 123RF Limited.

Dokument bez tytułu